Kieliszek do piwa doda smaku

Po ciężkim dniu lub w chwili relaksu, każdemu należy się chwila orzeźwienia. Piwo to doskonały wynalazek sztuki kulinarnej, który cieszy się słusznym uznaniem, niemalże jak świat długi i szeroki. Warto wiedzieć, że walory złocistego trunku można jeszcze bardziej wyodrębnić, jeśli wleje się go do właściwego pokala.

Dobrać szkło do piwa

Kieliszek do piwa będzie nie tylko wyglądał wykwintnie, ale też w rzeczywisty sposób wpłynie na jakość spożywanego trunku. Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że optymalny kształt naczynia do picia pozwala wyodrębnić atuty piwa.
Pokal jest z reguły wąski, smukły oraz oparty na nóżce. Takie ułożenie sprawia, że obejmując naczynie, jednocześnie pozwalamy poprzez temperaturę dłoni na wyostrzenie aromatu piwa oraz podkreślamy jego klarowność. Rzecz jasna, nie każde piwo należy spożywać z kieliszka do piwa – choć w razie czego, śmiało można się nim posłużyć.

Co pić z pokala?

Jakie zatem rodzaje piw można pić z tego typu naczyń? Przede wszystkim pilsnery i lagery. Jedne z najpopularniejszych piw spożywanych przez Polaków doskonale smakują pite w ten sposób. Generalnie, przyjęło się myśleć, że tradycyjne piwa można wypić w każdy sposób. Bez wątpienia jednak, przelane do odpowiedniego naczynia potrafią naprawdę sprawić różnicę.
Z właściwych kieliszków można też spróbować ciemnych i mocnych piw, które wówczas ciekawie uwalniają swój aromat. Piwo jest na tyle fajnym wynalazkiem, że można poeksperymentować.