Jak ozdobić stół świąteczny? O czym warto pamiętać?

Uzyskanie wspaniałej magicznej atmosfery świąt wymaga nieco wysiłku. Oprócz choinki i ozdób na oknach najważniejszych punktem w domu podczas Bożego Narodzenia jest stół w jadalni. Jego odpowiednie przystrojenie sprawi, że każdy z domowników będzie czuł się przytulnie i miło. Święta są raz w roku, warto więc, by tego dnia stół wyglądał jak najlepiej.

aledobre

Oprócz świątecznych ozdób, takich jak świece lub małe figurki, warto zainwestować w naczynia świąteczne. Kubek z grafiką przedstawiającą śnieg lub choinki będzie wspaniale prezentował się z pierniczkami lub czekoladkami. Kto z nas nie poczuje magicznej atmosfery, jeżeli świąteczną sałatkę będzie jadł z odpowiednio przystrojonych miseczek? Świąteczne talerzyki wyglądają bardzo uroczo, szczególnie w świetle świec lub małych choinkowych lampek.

akcesoria-swiateczne

Przed zakupem naczyń świątecznych musisz jednak przemyśleć koncepcję dekoracji stołu. Pamiętaj – spójność w ozdabianiu to najważniejsza zasada. Jeżeli masz zamiar postawić na czerwony kolor, nie kupuj naczyń w pstrokatych barwach. Dekorowanie bardziej eleganckie nie powinno być zaburzone przez elementy zabawne, dobre dla koncepcji mniej poważnej. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu! Jeżeli spodobają ci się świąteczne kubki, możesz ich użyć np. po kolacji, gdy będziecie jedli ciasto. W końcu chodzi przecież o mile spędzony czas w rodzinnym towarzystwie.

One Reply to “Jak ozdobić stół świąteczny? O czym warto pamiętać?”

Comments are closed.