Jakie kieliszki do restauracji?

Zakładając knajpkę czy restaurację, trzeba zadbać nie tylko o ciekawą kartę win i dobrej jakości alkohol, ale także o jego podanie. Każdy lokal gastronomiczny powinien mieć na wyposażeniu komplet kieliszków. Jak go wybrać, by dobrze spełniał swoją funkcję?

Kieliszki – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Serwowanie alkoholu wymaga zachowania pewnych zasad – tylko wtedy restauracja uchodziła będzie za profesjonalną. Przede wszystkim zadbać należy o dopasowanie naczynia do rodzaju alkoholu. W knajpce powinny się więc znaleźć nie tylko kieliszki do różnych rodzajów win, ale również kieliszki do martini czy kieliszki do wódki.
Cała zastawa powinna mieć wysoką jakość. Być wyprodukowana z wysokogatunkowego szkła odpornego na zarysowania i pęknięcia. Warto zwrócić uwagę na to, czy kieliszki mogą być myte w zmywarce, a także zadbać o ich estetykę. Stylowe naczynia nadadzą restauracji charakteru i będą przyciągającym uwagę detalem.

Gdzie kupić kieliszki do martini, wódki i wina?

Gdzie kupić kieliszki do restauracji? Bogatą ofertę zastaw do serwowania alkoholu – w tym kieliszki do martini i kieliszki do wódki – oferują sklepy z wyposażeniem kuchni, a także małe butiki z dekoracjami do mieszkań.
Ciekawymi produktami mogą pochwalić się sklepy online, które współpracują z renomowanymi markami i mają sporo asortymentu do wyboru. Oprócz tego w sieci ceny są zwykle atrakcyjniejsze, a zakup kieliszków w hurtowej ilości nie stanowi większego problemu.