Do czego można dodać sos beszamelowy?

W dzisiejszych czasach sos beszamelowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nim nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się do jakich potraw można dodać popularny beszamel.

Pyszna lasagne

Lasagne jak powszechnie wiadomo jest jednym z najpyszniejszych dań włoskich zwłaszcza, jak przygotuje się niesamowity sos. W klasycznej wersji popularna lasagna składa się z płatów ciasta makaronowego, które przekładane są na zmianę z farszem mięsnym, sosem pomidorowym i właśnie sosem beszamelowym. W internecie można znaleźć bardzo wiele ciekawych przepisów na lasagne, dlatego też warto poeksperymentować. Jeżeli chodzi o zwykły sos beszamelowy (np. taki: https://www.mniammniam.com/sos-beszamelowy-prosty-przepis) to warto wzbogacić go dodatkowo o żółtko jaja kurzego. Głównym zadaniem żółtka jest poprawienia konsystencji lazanii, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie pokroić poszczególne porcje. 

Niezawodny sos do zapiekanek

Beszamel od wielu lat dodawany jest przede wszystkim do zapiekanek. Mowa tutaj nie tylko o tradycyjnych zapiekankach makaronowych i warzywnych, ale również o zapiekankach mięsnych i rybnych. Największą zaletą zapiekanek jest oczywiście to, że dostępna jest ona w wielu modyfikacjach, dzięki czemu cały czas można odkrywać nowe smaki. Nie inaczej jest również w przypadku pysznych sosów. Warty uwagi jest przede wszystkim beszamel bez mleka i glutenu. Jest to idealny wybór dla tych osób, które są uczulone na mleko krowie. Aby przygotować sos należy skorzystać z mleka sojowego albo ryżowego.