Zakup dobrej naleśnikarki

Naleśnikarki stają się coraz powszechniejsze w polskich kuchniach, zarówno domowych, jak i tych będących częścią działalności gastronomicznych. Nie ma co się dziwić, w końcu pozwalają one na szybsze, a jednocześnie precyzyjniejsze upieczenie ciasta na naleśniki. Jednak widząc w sklepie dziesiątki modeli i producentów naleśnikarek, klienci często są skołowani i nie wiedzą jaki sprzęt powinni kupić. Oto kilka najważniejszych aspektów, którymi powinno się kierować podczas zakupu naleśnikarki.

Naleśnikarka elektryczna czy gazowa?

Przede wszystkim należy zdecydować, czy zakupiona naleśnikarka ma być zasilana prądem elektrycznym, czy też klasyczną butlą gazową. Wszystko oczywiście zależy od budowy kuchni, jednak zakładając, że klient może pozwolić sobie na podłączenie sprzętu do obu instalacji, należy wziąć pod uwagę budżet i cenę eksploatacji. Naleśnikarki elektryczne są z reguły znacznie tańsze od gazowych, ale zakup takiego modelu wiąże się z wysokimi rachunkami za prąd w przyszłości. Z kolei eksploatacja naleśnikarki na gaz jest znacznie tańsza, jednak sprzęt ten jest dużo droższy od swojego elektrycznego odpowiednika.

Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

Oczywiście, wszystkie parametry sprzętu kuchennego są ważne, jednak niektóre z nich mają szczególne znaczenie podczas użytkowania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, żeby płyta grzewcza była wykonana z żeliwa, a obudowa urządzenia ze stali nierdzewnej. Smażenie naleśników na gorszej jakości naleśnikarce może się skończyć jej szybkim zniszczeniem, a nawet czymś gorszym, jeśli dojdzie do stopienia plastikowej obudowy.

Warto też zwrócić uwagę na to, żeby naleśnikarka (więcej) nie miała mocy niższej niż 1000 W. Jak można się domyślić, moc urządzenia ma bezpośredni wpływ na jakość smażonego ciasta. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada czytelny wyświetlacz, jak i pozwalający na precyzyjne kontrolowanie temperatury termostat. Dobrze też, żeby urządzenie było termoizolowane, zapewniając bezpieczeństwo zarówno kucharzowi, jak i samemu sobie.

Opinie o dostawcach

Firmy produkujące dany sprzęt gastronomiczny można bardzo łatwo wyszukać w internecie. Jeśli nie jest się pewnym zakupu, zdecydowanie warto sprawdzić, co ludzie sądzą o naleśnikarkach, jak i innych produktach danego dostawcy. Należy jednak uważać, żeby nie natrafić na opinie stronnicze, dlatego najlepiej wierzyć opiniom, które wspominają nie tylko o zaletach, ale i również o wadach produktu. Zdobywanie informacji od innych klientów często okazuje się kluczowe przy zakupie sprzętu kuchennego.