Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze szafy chłodniczej

Oryginalne szafy chłodnicze nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które parametry zwrócić szczególną uwagę.

Pojemność i wymiary

Jeżeli chodzi o pojemność szafy chłodniczej Stalgast, to jak łatwo się domyślić im więcej litrów i kilogramów jest do zagospodarowania tym lepiej. Każdy przedsiębiorca powinien uwzględnić własne zapotrzebowanie i idealnie do niego dopasować pojemność nowego sprzętu. Nie można zapominać jednak o tym, że większe szafy chłodnicze mogą zajmować sporo miejsca, dlatego też należy upewnić się, czy zmieszczą się one na zapleczu.

Klasa energetyczna i klimatyczna

Dobra szafa chłodnicza Stalgast powinna pochwalić się również wysoką klasą energetyczną. W dzisiejszych czasach jest duża moda na urządzenia, które pobierają niewielką ilość prądu. Najlepsze są oczywiście szafy chłodnicze z klasą A+++. Przy dużym użytkowaniu można naprawdę sporo zaoszczędzić, dlatego też jest to opłacalna inwestycja. Jeżeli chodzi o klasę klimatyczną, to mowa tutaj oczywiście o parametrach, które określają zakres temperatury i wilgotności otoczenia. Aby wybrać odpowiednią szafę chłodniczą należy wziąć po uwagę w jakim pomieszczeniu będzie ona pracować.

Poziom hałasu

Oryginalna szafa chłodnicza Stalgast generuje bardzo niewielką ilość hałasu, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać w pozostałych zadaniach. Każdy producent podaje poziom hałasu w decybelach, dzięki czemu można szybko porównać poszczególne urządzenia.