Miksery planetarne i ich praktyczne gadżety

Czym różni się mikser planetarny Kenwood od tradycyjnego miksera? Wskazuje już na to sama nazwa, ponieważ tego rodzaju urządzenia ruch mieszadeł mają zbliżony do ruchu planet, czyli poruszają się nie tylko po obwodzie misy, ale również wokół własnej osi. Dzięki temu masa jest nie tylko lepiej mieszana, ale również zbierana z boków miski.

Praktyczne gadżety z mikserem planetarnym Kenwood

Kto już używał mieszadła silikonowego, ten wie, że to bardzo przydatne akcesoria. Dzięki nim możliwe jest efektowne zbieranie, np. ubijanego masła ze ścianek miski, nawet gdy jest go nieduża ilość. Tradycyjne metalowe mieszadła nie radzą sobie z tym dobrze, więc dla większości pasjonatek pieczenia będzie to wyjątkowo przydatny dodatek.

Czego nie może jeszcze zabraknąć wraz z tym urządzeniem? Dla wielu priorytetem jest duża misa z praktyczną nakładką, która zapewni, że mieszane składniki nie będą wydobywać się poza miskę. Nie ma nic gorszego w kuchni jak rozbryzgana śmietana po meblach czy kafelkach. Owszem, zawsze można posprzątać, ale wszystko do czasu.

Miksery i ich moce

O wydajności miksera informuje nas jego moc. Oczywiście im większa, tym sprzęt wydajniejszy, jednak na domowe potrzeby nie musi charakteryzować się jakimiś super mocami. Urządzenia dostępne na rynku przedstawiają się między innymi tak:

– do 600 W
– od 700 do 800 W
– od 900 do 1000 W
– od 1100 do 1300 W
– od 1400 W

Większość najpopularniejszych mieści się w przedziale
od 900 do 1000 W i w zupełności wystarczają w domowych warunkach. Te bardziej zaawansowane jak miksery planetarne Kenwood posiadają moc powyżej 1400 W.

Sprawdź miksery planetarne Kenwood na GastroPuls.pl