Jak wybrać mikser do koktajli?

Jeśli często szukasz pomysłu na smaczną, ale również zdrową przekąskę, koniecznie musisz wypróbować koktajl warzywno-owocowy. To prawdziwa bomba witaminowa, którą przygotujesz w kilka minut. Czy wiesz jakie urządzenie będzie do tego najlepsze? Sprawdź nasz poradnik!

Zdrowie z kielicha

Aktualnie najpopularniejsze gadżety miksujące do warzyw i owoców to miksery do koktajli z kielichem. Ogromna popularność tego typu przekąsek sprawiła jednak, że na rynku można spotkać wiele różnych modeli urządzeń, a wybór tego najlepszego nie zawsze jest łatwy. 

Rodzaje mikserów do warzyw i owoców

Przygotowanie zdrowego i pysznego smoothie bez odpowiedniego sprzętu jest najczęściej dość trudne i ogromnie kłopotliwe, dlatego w każdym domu powinien znajdować się mikser do koktajli, który poradzi sobie również z lodem i mrożonkami. Przykładowa strona, na której możesz go zakupić: https://www.gastropuls.pl/miksery-do-koktajli

mikser do koktajli

Tego typu urządzenia można podzielić na dwie grupy:

  • miksery ręczne,
  • miksery kielichowe. 

Choć oba typy urządzeń pełnią podobną rolę, ich funkcjonalność jest dość zróżnicowana i wynika przede wszystkim z różnej konstrukcji. Co to oznacza w praktyce?

Mikser kielichowy może się niekiedy okazać znacznie wygodniejszy w użyciu, niż popularny blender ręczny. 

Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia, poznaj wady i zalety obu tych rozwiązań. 

Blender ręczny to urządzenie o niewielkich gabarytach, dzięki czemu łatwo schować go w kuchennej szafce lub zabrać ze sobą na wakacje. W przypadku wariantu kielichowego, należy wygospodarować stałe miejsce na blacie, gdyż urządzenie jest stosunkowo duże i ciężkie. W zamian oferuje natomiast większą moc miksowania i liczne dodatkowe funkcje.