Nietypowe sztućce, które warto mieć

W klasycznej kolekcji sztućców znaleźć można jedynie łyżki, widelce i noże. Niewiele osób zdaj sobie sprawę, że możliwości w tym przypadku jest znacznie więcej. Obecnie jada się coraz ciekawsze dania, a więc warto i zainwestować w przeznaczone do nich sztućce. Możliwości jest sporo.

Widelec do zakąsek i ślimaków

Jednym z mniej znanych sztućców, który dobrze jest mieć w swojej kolekcji widelec do zakąsek. Za sprawą swego lancetowatego kształtu doskonale nadaje się do zjadania tego typu potraw. To na pewno bardziej elegancki sposób jedzenia niż tzw. finger food. Poza tym od jakiegoś czasu na stołach, nie tylko w restauracjach, pojawiają się ślimaki. Jednak do ich jedzenia konieczne są pewne narzędzia. Są to szczypce do chwytania muszli oraz widelec z dwoma zębami do wydobywania mięsa.

Noże do ryb i  widelec do sałat

Również i do ryb przeznaczone są specjalnie noże. Są one niezastąpione przede wszystkim w przypadku ryb o ostrych ościach. Noże do ryb są szerokie, lekko pochylone i ścięte na końcu. Co ciekawe, są także tępe, aby nie przecinać ości, ale jedynie oddzielać je od mięsa. Poza tym ciekawą propozycją jest widelce do sałat, które nieco przypominają łyżkę, ale na końcu mają płytkie zęby.