Jakie są najpopularniejsze wędzone słodkie papryki?

Słodka papryka ma bardzo wiele odmian i warto wyraźnie zaznaczyć, że niestety nie wszystkie z nich nadają się do wędzenia. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą przygotować wędzoną słodką paprykę, ale nie wiedzą na jakie odmiany warto postawić w pierwszej kolejności.

Najpopularniejsze słodkie papryki

Do wędzenia doskonale nadaje się papryka Banana, która do złudzenia przypomina zwykłego banana. Papryka ma cienką skórkę i wyróżnia się dość jasno zielonym kolorem. Dojrzała papryka zmienia się w jasną żółć i właśnie wtedy idealnie nadaje się do wędzenia. W naszym kraju dużym zainteresowaniem cieszy się wędzona słodka papryka Bell. Mowa tutaj oczywiście o tradycyjnej czerwonej papryce. Do wędzenia doskonale nadają się również niewielkie papryczki Cherry, które jak sama nazwa wskazuje mają kształt czereśni.

Moda na paprykę pomidorową

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na wędzoną paprykę pomidorową Tomato, która uprawiania jest głównie na Węgrzech. Wędzona papryka Tomato charakteryzuje się grubym miąższem, dlatego też często wykorzystuje się ją do zup i sosów. Papryka Tomato może być nie tylko wędzona, ale również marynowana. Wędzona papryka Tomato doskonale nadaje się do bigosu, fasolki po bretońsku albo gulaszu. Wiele osób dodaje tą niesamowitą przyprawę do jajecznicy albo pieczonego kurczaka. Papryka Tomato największym zainteresowaniem cieszy się w kuchni hiszpańskiej.