Ciasta na komunię

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku, który kojarzy nam się z początkiem prawdziwej wiosny i z czasem spędzonym na świeżym powietrzu. Po długiej i uciążliwej zimie można w końcu złapać trochę promieni słonecznych i witaminy D, która niesie ze sobą mnóstwo endorfin i pozytywnej energii. Maj jest również miesiącem, w którym to odbywa się sporo komunii świętych, czyli wyjątkowego czasu dla danej grupki najmłodszych osób. Jak wiadomo komunie robi się od wielu lat z dość dużym rozmachem i przypominają one czasem wesele. Stoły są zastawione pysznym jedzeniem i zaprasza się kilkadziesiąt najbliższych osób.

Pyszne ciasta

Jeśli mamy odpowiednie zdolności i jesteśmy małymi kucharzami, to możemy na ten wyjątkowy dla naszego dziecka dzień upiec coś sami. Najczęściej jednak ilość zaproszonych wujków i cioci będzie od nas wymagać zamówienia dużej ilości ciast. Mało kto ma bowiem aż tyle wolnego czasu, by robić je na własną rękę. Jednym z najpopularniejszych wśród gości ciast będzie z całą pewnością tradycyjny sernik bez spodu. Wielu Polaków nie wyobraża sobie, by nie zjeść go raz na czas i nie skosztować jego pysznego smaku. Sernikiem zachwycają się najczęściej dzieci, a sposobów na jego przyrządzenie jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od naszego gustu i tego, który z przepisów wybierzemy.

Sporo osób zdaje się po prostu na własną twórczość i doświadczenie i stara się nie zaglądać w przepisy, robiąc to pyszne ciast z głowy. Zważywszy na to, że na komunii będzie bardzo duża liczba osób, musimy postarać się przyrządzić sernik w taki sposób, by smakował on każdemu. Dobrym rozwiązaniem może być także przyrządzenie go na kilka różnych sposobów. Wtedy każdy będzie mógł oddać się konsumpcji ulubionego przez siebie rodzaju. Pod koniec imprezy modne stało się pakowanie pozostałych ciast do pudełek i rozdawanie ich gościom. Tutaj też wygląda to podobnie jak na weselach. Jest to dobra okazja by podzielić się tym co zostało z osobami, które nie miały okazji uczestniczyć w tym wyjątkowym dla dzieci dniu.