Szklanki do piwa – rodzaje

Świat piwa na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przeszedł prawdziwą rewolucję. Choć najpopularniejszym stylem dalej jest international lager, a szkłem szklanka kufel do piwa, to wiele się zmieniło i coraz częściej widać inne style, a także szeroki wachlarz szkieł do piw już nie tylko w restauracjach i barach, ale też w domowych barkach. Jest coraz więcej konsumentów, którym jednak robi różnicę w jakim szkle otrzymają swoje ulubione piwo.

To styl dyktuje rodzaj szkła

To rodzaj piwa, a inaczej mówiąc, styl piwny decyduje o tym, w jakim szkle powinno zostać podane piwo. Do najpopularniejszego, pękatego kufla zdecydowanie pasuje jasny lager, a także takie piwa jak porter czy koźlak. Innym szkłem, coraz częściej spotykanym w gastronomii jest pokal do piwa, którego konstrukcja sprzyja utrzymywaniu się piany i wydobywaniu z piwa jest atrakcyjnego, intensywnego aromatu. Tego rodzaju szklanki na nóżce można użyć do ciemnych lagerów, koźlaka lub aromatycznego pilznera. Trzecim typem szklanki do piwa, który można bardzo często spotkać jest szklanka do piwa pszenicznego, tzw. weizen, która charakteryzuje się tym, że jest wąska u podstawy i szeroka u góry.

Rewolucja piwna w szkle

Piwna rewolucja, która zaczęła się przetaczać przez świat w ostatnich latach zaowocowała mnóstwem nowych stylów, które należałoby lać do konkretnych rodzajów szklanek. Coraz więcej konsumentów odkrywa nowe smaki i ma coraz wyższe oczekiwania względem serwowania swojego ulubionego napoju. I tak do szkła French Jelly Glass można z powodzeniem nalać belgijskiego lambica, a co sniftera inne arometyczne piwo, np. barley wine. Źródło: https://gastronet24.pl/13130-kufle-do-piwa