Ociekacz na sztućce – konieczność?

Pomimo tego, że obecnie niemal w każdym polskim domu można znaleźć zmywarkę do naczyń, to wbrew pozorom nie wszystkie naczynia mogą być w niej myte. Ma to szczególne znacznie w przypadku sztućców, które bardzo często są bogato zdobione i malowane – wysoka temperatura oraz środki chemiczne używane w tabletkach oraz żelach do zmywarek mogą powodować ścieranie zdobień, a tym samym trwałe uszkodzenie dekoracji. Gdzie suszyć sztućce myte ręcznie? Oczywiście w odpowiednim ociekaczu na sztućce.

Ociekacz na sztućce – dekoracja pomieszczenia?

ociekacz na sztućce w kuchni

Ociekacze na sztućce w większości przypadków kojarzą się z plastikowymi pojemnikami, do których luzem wrzuca się sztućce. Wbrew jednak pozorom obecnie dostępne w sklepach ociekacze niewiele wspólnego mają z takim wyobrażeniem i z powodzeniem można kupić ociekacze, które będą ozdobą i dekoracją kuchni.

Ile kosztuje ociekacz na sztućce?

Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy tutaj nie tylko od wielkości danego ociekacza, ale również od jego kształtu. Im dany ociekacz będzie bardziej designerski, tym przeważnie wyższą kwotę przyjdzie za niego zapłacić. Należy mieć jednak na względzie, że ociekacz do sztućców kuchennych zawsze powinien spełniać swoją podstawową rolę – pozwolić na swobodne suszenie umytych ręcznie sztućców bez obaw o zamoknięcie blatu kuchennego.

Podsumowując, niezależnie od posiadania zmywarki do naczyń, warto posiadać ociekacz do sztućców, który zapewni przestrzeń do suszenia sztućców. Decydując się na nowy ociekacz, warto postawić na ociekacz wyposażony w dodatkowy pojemnik na ociekającą wodę – będzie można go postawić nie tylko w obrębie zlewu, ale w jakimkolwiek innym miejscu na kuchennym blacie. Takie rozwiązanie z pewnością zwiększy możliwości domowej kuchni i jej funkcjonalność.