Zastosowanie lampy owadobójczej

Lampa owadobójcza (https://www.gastropuls.pl/lampy-owadobojcze) może się przydać w każdym gospodarstwie domowym. Warto mieć na uwadze, że bardzo proste jest działanie takich lamp. Na początku zwabiają insekty, a następnie je unicestwiają.

Sposób działania lampy owadobójczej

Wewnątrz znajduje się przynęta, czyli żarówka UV-A. Tego typu świetlówki emitują promieniowanie ultrafioletowe typu A, którego ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić. Warto dodać, że takie promienie przyciągają wszystkie komary oraz muchy. Należy pamiętać, że w sprzedaży dostępne są też tańsze lampy owadobójcze LED, ale ich skuteczność jest już mniejsza. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i zakupić lampy fluorescencyjne. Takie urządzenia są jednak dosyć drogie i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek. Moc i rodzaj świetlówki mają największy wpływ na możliwości lampy. Lampy o mocy 15-40 V powinny w zupełności wystarczyć do użytku domowego. Uda się zwabić więcej owadów, jeśli źródło światła będzie odpowiednio mocne. Nowoczesne mechanizmy umożliwiają zwabienie insektów do światła. Dostępne są różne sposoby eliminacji owadów, ale najpopularniejsze to wiatrak zasysający, wkład lepowy oraz wkładka rażąca. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że pod wysokim napięciem działa siatka elektryczna, która znajduje się w lampie owadobójczej. Na specjalnej kratce spalane są insekty, a później lądują na samym spodzie urządzenia w pojemniku.

Wybór lampy

Przy wyborze lampy należy patrzeć nie tylko na wielkość, ale również siłę rażenia kratki. Wybór lamp owadobójczych jest naprawdę bardzo duży, dlatego z łatwością można znaleźć coś odpowiedniego. W przypadku problemów z większymi owadami najlepiej wybierać urządzenia, które pracują pod napięciem większym niż 1500 V. Słabsze modele mogą nie wytrzymać dużego obciążenia. Bardzo ważne jest systematyczne opróżnianie pojemnika oraz regularne czyszczenie kratki elektrycznej. Warto pamiętać, że tradycyjne wkłady lepowe używane są w lampie owadobójczej lepowej. Jej cechą charakterystyczną jest lepka powierzchnia, do której przyklejają się owady. Zużywa bardzo mało energii, a do tego pracuje w zupełnej ciszy. Czyszczenie lampy nie powinno sprawiać żadnych problemów, ponieważ owady są łapane w całości. Dodatkowe koszty są związane z koniecznością wymieniania wkładów lepowych. Godna polecenia jest również lampa wiatrakowa owadobójcza. Sposób zasilania także jest bardzo ważny, dlatego trzeba wziąć pod uwagę tę kwestię przy wybieraniu urządzenia. Na rynku można znaleźć modele na baterie, a także zasilane akumulatorem. Po zmroku lampa owadobójcza jest najskuteczniejsza.